Joogivesi ja kaevud
Dutrion kloordioksiidi tablettide toimeprotsess
Kihiseva tableti vette sattumisel tekib kloordioksiidi gaasi vesilahus. Peale gaasi desinfitseerimistoimet alles jääb vaid puhas, desinfitseeritud vesi või pind. Teadmiseks: 1. kasutatavad Dutrion ClO2 lahuste kontsentratsioonid on nii madalad, et on ohutud inimestele, kuid samas hävitavad patogeene. 2. Kloordioksiidi ei maksa segi ajada klooriga. Kloori toimeaine on kloor, kuid kloordioksiidi toimeaine on vast tekkinud atomaarne hapnik O2, mille oksüdeerimise vastu ei saa ükski patogeen. Erinevalt kloorist, Dutrion kloordioksiidist ei jää peale lagunemist kantserogeenseid ega kahjulikke aineid.
Miks on kloriiddioksiidi vajalik kasutada joogivees ?
Joogivees on kloordioksiid desinfitseerimise eesmärgil kasutusel olnud juba ligi 100 aastat, aga tema kasutamine oli piiratud ohtliku ja keerulise tootmise tõttu. Meie pakume uuenduslikku, ohutut ja mugavat kloordioksiidi saamist vees kiirelt lahustuvate Dutrion tablettidega.
USA-s, Kanadas ja Euroopas näitab kloordioksiidi kasutamine tõusutrendi: Itaalias kasutab juba üle 30% omavalitsusi joogivee desinfitseerimiseks just kloordioksiidi, Saksamaal on see näitaja veidi üle 10%, Hollandis aga ulatub selliste munitsipaalveevärkide hulk 15%-ni.
Kloordioksiidi peetakse kõige uuenduslikumaks ja ohutumaks vee ja kaevude desinfitseerimise vahendiks. Kloordioksiidi patogeenne hävitav toime avaldub juba väikeste kontsentratsioonide juures. Hävitusmehhanism töötab selliselt, et viirustel, bakteritel ja eostel ei ole võimalik vastupanu välja töötada (residentsus puudub). Ehkki nimetuses „kloordioksiid” esineb sõna kloor, ei ole tegemist kloorile sarnaneva vahendiga.
Dutrioni kiiresti lahustuvad desinfitseerivad tabletid tunnistati rahvusvahelise ohutussertifikaadi NSF/ANSI 60 vääriliseks, EPA ja OMRI mis annab tunnistust vahendi ökoloogilisest puhtusest ja ohutusest.
Dutrioni kasutatakse kaevu-, vee- ja torustiku desinfitseerimiseks
Kaevuvee desinfitseerimiseks on vaja välja arvutada kaevus oleva vee hulk (veepinna pindala korrutada veesamba kõrgusega)
Kaevu profülaktiline desinfitseerimine
Kaevu profülaktiliseks desinfitseerimiseks tuleks arvestada iga 1,5-2 m3 kohta 1 liiter kontsentraati (kontsentraat: üks 20-grammine tablett /liitri vee kohta). Seda võiks teha 1 kord kuus, mõned korrad aastas või vajadusel. Sel juhul veevahetust kaevus tegema ei pea ning vett võib tarbida tavalises korras.
Kaevu šokkdesinfitseerimine
Kaevu šokidesinfitseerimiseks tuleks arvestada 6-12 Dutrion tabletti iga 1 m3 vee kohta (20-grammilist) sõltuvalt saastumisest. Tabletid tuleks lahustada plastik ämbris vees ning valada saadud lahus otse kaevu. Majatorustiku desinfitseerimise vajadusel tuleks täita see kaevus tekinud lahusega. Vähemalt 24 tunnni pärast (võib kauem) tuleks kaevus teha veevahetus, pumbates vett kaevust välja ja loputada torustikku.Vesi on kõlblik joomiseks, kui ta ei oma kõrvalist lõhna ega -maitset.