Biokile eemaldamine

Mis on biokile?


Biokile on kleepuv mikroorganismide kooslus, mis kinnitub jootmissüsteemide torude sisepinnale. Biokile vastupidavuse olulisimaks teguriks on limane polümeerkiht, mida mikroobid asuvad tootma kohe pärast pinnale kinnitumist.
Biokile koostisesse kuuluvad lipopolüsahhariidid, glükoproteiidid ja endopolüsahhariidid, mis on analoogsed bakterite rakuseina, glükokaalüksi ja kapsli ainetele.

 

Lisaks sellele, et biokile on patogeense mikrofloora püsiv allikas vees, mõjutab see negatiivselt torustiku tehnilisi näitajaid ning põhjustab süsteemide kulumist ja riknemist. Peale selle vähendab biokile torude soojusjuhtivust, mis omakorda halvendab tunduvalt soojusvahetust torude pinnal. Moodustudes pöördosmoosi membraanidel,vähendab biokile läbiimbuva vee hulka, suurendab elektrikulusid ning lühendab membraani kasutusiga.

 

Dutrion on tõhus vahend biokile eemaldamiseks. Tänu ainulaadsetele omadustele tungib kloordioksiid sügavale biokile sisse, reageerimata polüsahhariididega, ning lõhustab mikroorganismide rakud.

Biokilest vabanemine kloordioksiidi abil kestab tavaliselt 7–12 päeva.